david ondříček DAVID ONDŘÍČEK – producent, režisér, spoluautor scénáře
Po ukončení studií na pražské FAMU v roce 1992 se věnuje vlastní režisérské tvorbě, v roce 1996 natočil debut "Šeptej", který získal mnohá ocenění na mezinárodních filmových festivalech a stal se druhým nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech. V roce 1999 založil vlastní produkční společnost Lucky Man Films, ve které natočil svůj druhý film "Samotáři". Film se s velkým úspěchem promítá jak v českých kinech, tak v zahraniční distribuci (např. na Slovensku, v Polsku, ve Slovinsku, televizích ve Finsku, Polsku, Singapuru, Japonsku a Holandsku). Film byl nominován v 10-ti kategoriích na Českého lva 2000.
Rozhovor o filmu s režisérem Davidem Ondříčkem
richard řeřicha RICHARD ŘEŘICHA – kameraman
Studoval v letech 1990 – 1995 na FAMU, obor kamera. V roce 2000 spolupracoval s Davidem Ondříčkem na filmu "Samotáři", za nějž byl nominován na Českého lva 2000 za kameru a dále natočil film "Perníková věž" s Milanem Šteindlerem.
jan p. muchow JAN P. MUCHOW – hudební skladatel
Hudební skladatel a producent, ztvárnil hlavní mužskou postavu ve filmu Davida Ondříčka "Šeptej". V roce 1991 založil skupinu The Ecstasy Of Saint Theresa, se kterou vydal 4 alba: Susurrate (1991), Free-D (1994), In Dust 3 (1999), Slowthinking (2002) a 4 minialba. Skládá hudbu filmovou ("Šeptej", "Samotáři" – nominován na cenu Český lev 2000 za hudbu) i divadelní ("Sen noci svatojánské", "Komedie Omylů", "Sběratel") Jako producent je podepsán pod několika alby českých interpretů, např.: Here, Priessnitz, Načeva, Anna K. a další.
ONDŘEJ NERUD – vedoucí výroby
Po studiu na East/West producers seminar spolupracoval jako vedoucí výroby na mnoha českých i zahraničních filmech, jako např. "Joan of Arc" (r. Ch. Dugay), "Harrison’s Flowers" (r. E. Chouraqui), "The Affair of The Necklace" (r. Ch. Shyer, Warner Brothers), "Hart’s War" (r. G Hoblit, MGM). Spolupracoval při výrobě řady videoklipů, v poslední době hlavně pro skupinu Lucie.
pavel rejholec PAVEL REJHOLEC – zvuk
V letech 1992 – 1997 studoval na FAMU, na katedře zvukové tvorby. Podílel se na celovečerních filmech "Jízda", "Válka barev", "Kolja", "Návrat idiota" (za tuto práci byl nominován na Českého lva v kategorii zvuk), "Hanele", "Návrat ztraceného ráje", "Král Sokolů", "Oběti a vrazi", "Samotáři" (nominace Český lev 2000 za zvuk).
jakub čech JAKUB ČECH – zvuk
V letech 1993 – 2000 studoval na FAMU, na katedře zvukové tvorby. Spolupracoval na filmech “Válka barev”, “Šeptej” a “Králů UBU”. Jako mistr zvuku pracoval na filmech “Děvčátko” a “Samotaři” (nominace Český lev 2000 za zvuk).
MICHAL LÁNSKÝ – střih
Po ukončení studií na pražské FAMU v roce 1992 – obor dokumentaristika, se věnuje práci na střihu dokumentů, videoklipů i celovečerních filmů. V roce 1999 získal cenu za nejlepší střih v San Sebastianu za "Mystic World 1998". Jako střihač pracoval na filmech "Ostrov na střeše" (r. Artemio Benki) a "Samotáři", za který byl nominován na Českého lva 2000 za střih.
RADEK HANÁK – architekt
Po studiu na výtvarných školách absolvoval v roce 1994 FAMU–obor multimediální tvorba; v roce 1998 ukončil AVU s titulem akad. mal. Jako architekt pracoval na filmech "Eliška má ráda divočinu", "Samotáři" (nominace Český lev 2000 za výtvarný počin), "Powers", "Perníková věž".

Závěrečné titulky - 1.část & 2.část